POSJETA ZAMJENIKA MINISTRICE „LUDBREŠKOM SUNCU“

OLYMPUS DIGITAL CAMERAU srijedu 06. travnja 2016. godine „LUDBREŠKO SUNCE“ posjetio je Ante Babić, zamjenik ministrice socijalne politike i mladih sa savjetnicom dr. sc. Mirjanom Znaor. S radom udruge upoznati su od ranije, a posjetom su se uvjerili u stanje na terenu. Obzirom da se Ministarstvo između ostaloga bavi promicanjem prava osoba s invaliditetom, podizanjem kvalitete njihovog života i razvoja izvaninstitucionalnih oblika skrbi za osobe s invaliditetom ne čudi da je zamjenik ministra za jedno od prvih mjesta za obilazak odabrao upravo Ludbreg.


Zamjenik je iskazao izrazito iznenađenje radom udruge i svim resursima koje se koriste što je usmjereno u korist krajnjih korisnika, te integralnim korištenjem svih onih projekata koje provodi Ministarstvo socijalne politike i mladih i što je zapravo ono što se želi za osobe s invaliditetom u Republici Hrvatskoj, njihovu integraciju u društvo, socijalnu uključenost u našem društvu, a sve pod vodstvom predsjednice udruge gospođe Ruže Zlatar. Isto tako, posebno ih se dojmila deinstitucionalizacija koju „LUDBREŠKO SUNCE“ uspješno provodi u organiziranim stambenim zajednicama. Izuzetno nam je drago što je upravo naša Udrugu odabrana za prvu posjetu s obzirom na projekte i aktivnosti koje provodimo i po kojima smo nadaleko poznati. Ponosni smo što smo ostavili pozitivan dojam, posebno način na koji naši korisnici odlično zajedno funkcioniraju bez obzira na različite vrste i stupnjeve invalidnosti kao i kronološku dob. Za nas i naš rad ova je posjeta dodatan poticaj i krila da nastavimo i dalje ići tim pravcem s ciljem obogaćivanja kvalitete života naših korisnika.